بازار بادی اسکنر ها

در این مقاله، بازار بادی اسکنر ها را بر اساس تقسیم بندی های مختلف بررسی میکنیم:

  • استفاده نهایی (حمل و نقل، زیرساخت های حیاتی)
  • فناوری (اشعه ایکس، موج میلیمتری)
  • خروجی (نمای تک، نمای دوگانه، سه بعدی)
  • تشخیص (دستی، خودکار)
  • اجزا (سخت افزار، نرم افزار)
  • و پیش بینی منطقه ای-جهانی تا سال 2025

بازار بادی اسکنر ها

مقدمه: بازار بادی اسکنر ها در سال 2020، 276 میلیون دلار فروش داشته است، که پیش بینی می شود این مقدار تا سال 2025، به 485 میلیون دلار برسد. و در طی این پنج سال، 11.9 درصد افزایش نرخ CAGR داشته باشد.(CAGR: مخفف نرخ رشد مرکب سالانه است) در این میان، عواملی وجود دارند که انتظار می رود رشد بازار را تقویت کنند. افزایش نگرانی های امنیتی در رابطه با تروریسم، و نیاز به کاهش قاچاق مواد مخدر در مراکز ترانزیت، دو مورد از این عوامل هستند. حال به بررسی این این بازار بر اساس تقسیم بندی های مختلف می پردازیم:

 

  1. بر اساس استفاده نهایی، شامل دو قسمتِ حمل و نقل، و زیرساخت های حیاتی است. که پیش بینی می شود بخش حمل و نقل، در سال های 2020 تا 2025، به بالاترین نرخ CAGR برسد. رشد این بخش، باعث پیشرفت در فناوری اسکن مسافران، و توسعه ی فرودگاه ها و بنادر موجود می شود. و همچنین به احداث فرودگاه ها و بنادر و ایستگاه های راه آهن جدید کمک می کند. در ماه های اخیر، مارس 2020، بخش حمل و نقل با کاهش قابل توجهی در تعداد مسافران مواجه بوده است. که با پیش بینی های انجام شده، و با رشد نرخ CAGR، در 2-3 سال آینده، این کمبود جبران خواهد شد.بازار بادی اسکنر ها

 

زیرساخت های حیاتی، شامل زندان ها، امکانات دولتی و امنیت داخلی است. به منظور جلوگیری از قاچاق کالاهایی مانند مواد مخدر و سلاح، مقامات زندان به طور مداوم اسکنر های تمام بدن تهیه می کنند.

2. بر اساس فناوری، به دو قسمتِ تصویر برداری اشعه ایکس، و تصویر برداری موج میلیمتری تقسیم بندی شده است. امروزه، بادی اسکنر موج میلیمتری بیشترین سهم را در خرید و فروش بازار دارد؛ زیرا فرودگاه ها و دیگر مراکز ترانزیتی، تنها ازین نوع بادی اسکنر ها استفاده می کنند. و همچنین استفاده از این نوع اسکنر بدن در زندان ها، روند افزایشی دارد. از معایب اسکنرهای اشعه ایکس، میتوان به این نکته اشاره کرد که قرار گرفتن طولانی مدت در معرض تشعشعات این اسکنر، باعث ایجاد سرطان و بیماریهای دیگر می شود.

 

  1. بر اساس خروجی، شامل سه قسمت نمای تک، نمای دوگانه و سه بعدی می باشد. بخش نمای دوگانه، سهم بیشتری از بازار را در سال 2020، به نسبت دو بخش دیگر، به خود اختصاص داده است. اسکنرهای نمای دوگانه، توانایی گرفتن همزمان دو عکس را دارند؛ که در کشف کردن کالای قاچاق درون بدن، کارایی بیشتری دارد. دومین عکس در اسکنرهای نمای دوگانه، که وضوح بیشتری دارد، باعث میشود کالای قاچاق در حفره ها و پیچ و تاب های بدن، بهتر نمایان گردد.بازار بادی اسکنر ها

 

اسکنرهای سه بعدی، به دلیل داشتن فناوری تازه ساخت، کارکرد کمتری از خود نشان می دهند.

  1. آمار های خرید و فروش در مناطق مختلف، نشان می دهد که بادی اسکنر ها، در قاره های آسیا و اقیانوسیه فروش بیشتری داشته اند. که این فروش تا سال 2025، به بیشترین مقدار خود می رسد. با افزایش جمعیت در مناطق آسیایی، درآمد مردم و دولت ها بیشتر می شود، که تقاضا برای سفر های هوایی را افزایش می دهد. و همچنین شرکت های مسافربری به سیستم های امنیتی جدید نیاز پیدا می کنند؛ که این اتفاق بستر خوبی برای بازار بادی اسکنر ها فراهم می-سازد.

 

شرکت های بزرگ در بازار جهانی بازار بادی اسکنر های تمام بدن، راه های مختلفی برای رشد و توسعه کار خود دارند. از جمله ی این کار ها میتوان به قرارداد های اخیر بعضی از شرکت ها، و یا تولیدات جدید آنها اشاره کرد. که این همکاری ها باعث حضور بیشتر شرکت ها در بازار می شود.

برای مثال، شرکت ADANI در فوریه سال 2020 اعلام کرد، که یک دستگاه بادی اسکنر ها در زندانِ شهرستان پایک(آمریکا) نصب میگردد. و در موردی دیگر، در اکتبر 2018، گروه Smiths detection با همکاری شرکت Command Sourcing، از اضافه شدن چند اسکنر جدید و سیستم غربالگری امنیت کامل بدن، به امکانات مراکز اصلاحی استان های اوریگان و ایندیانا(آمریکا) خبر داد.

بازار بادی اسکنر ها

طرح کلی مقاله، در جدول زیر جمع بندی شده است:

جزئیات موارد ذکر شده در مقاله
2018–2025 سال های طلایی در بازار بادی اسکنر ها
2019 سال شروع و پیشرفت خرید و فروش
2020–2025 سال های پیش بینی شده برای تداوم رشد
(USD) دلارِ ایالات متحده آمریکا واحد پولی پیش بینی شده
بخش استفاده نهایی، فناوری، خروجی و تشخیص بخش های بررسی شده
آمریکای شمالی، اروپا، آسیا و اقیانوسیه، و بقیه کشور های جهان مناطق مورد مطالعه
Smiths Detection Group Ltd. (UK), Leidos Security Detection & Automation (US), Rapiscan Systems (US), ADANI (US), OD Security (Netherlands), Tek 84 Inc (US), Westminster International Ltd (UK), Nuctech Co Ltd. (China), and Millivision Technologies (US)…  

شرکت های بررسی شده

 

نشانی: تهران، خیابان آزادی، خیابان حبیب‌اللهی، جنب مسجد امام حسین (ع)، پلاک ۲۶۳، واحد ۳

شماره تماس: ۶۶۰۳۸۱۳۴  ساعات پاسخگویی 10:30 تا 18:30

 © تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت فناوری امواج بصیر است.