حفاظت از شما و حریم شخصی شما با بادی اسکنر موج میلی متری

 

زمانی که دستگاه اسکنر موج میلی متری در مکان های حساس و امنیتی همچون فرودگاه ها و … وجود داشته باشد دیگر لزومی ندارد نگران حملات تروریستی در چنین مکان هایی باشید. شاید بپرسید چرا؟ دلیلش آن است که دستگاه تصویربرداری موج میلی‌متری ( mmw) از جمله تکنولوژی های به روزی است که همه مسافرین می‌بایست هنگام عبور از گیت فرودگاه ها برای چند ثانیه توسط آن پایش امنیتی شوند. در این حالت اگر کسی هم مواد ممنوعه زیر لباس و بدنش جاسازی کرده باشد به راحتی قابل شناسایی خواهد بود. سوالی که همینک مطرح می‌شود آن است که آیا به کمک این تکنولوژی حریم خصوصی هم حفظ می‌شود؟

حفاظت از شما و حریم شخصی شما با بادی اسکنر موج میلی متری

می‌توان چنین گفت، تیم بصیر با تولید بادی اسکنر موج میلی متری به نام ساینتس (sightence) در تلاش است برای حفاظت شما و حریم خصوصی تان بزرگترین قدم را بردارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله در کنار این مجموعه بمانید.

بادی اسکنر موج میلی متری چطور کار می‌کند؟

تصویر برداری موج میلی متری با امواج رادیویی کار می‌کند. همین جا در ابتدای صحبت هایمان بگوییم که این امواج هیچ خطری برای سلامتی انسان ندارد. این امواج برای شناسایی از لباس های مسافرین رد می‌شود و از لایه بیرونی پوست یعنی اپیدرم بیرون می‌زند. البته داستان به همین جا ختم نمی‌شود. این امواج بازتابی از بدن به کمک نرم افزاری که روی دستگاه برنامه نویسی شده است مورد تحلیل قرار می‌گیرد.

حفاظت از شما و حریم شخصی شما با بادی اسکنر موج میلی متری

از آنجا که پایانه های ترابری همچون فرودگاه ها مکانی مطلوب برای جا به جا کردن انواع اشیاء، پودرها و حتی مواد منفجره می‌باشند، پس وجود این نوع دستگاه غربالگری بیش از پیش در چنین مکانهایی احساس می‌شود. به همین منظور قبل از اینکه کار پایش امنیتی شروع شود، بایستی هر شی و وسیله‌ای مانند پول، کیف پول، کلید و در نهایت گوشی همراه تان که در جیب هایتان دارید را به فرد مربوطه تحویل دهید تا آن را در سینی غربالگری مشخص قرار دهد و هنگام خارج شدن از باکس بازرسی امنیتی، آن را سالم تحویل بگیرید.

هنگامی که وارد اتاقک مورد نظر شدید، اپراتور از شما می‌خواهد دو دست خود را بالا نگه دارید. این را هم در نظر داشته باشید که هر بار فقط یک نفر می‌تواند روبروی دستگاه تصویربرداری موج میلی متری قرار بگیرد. از طرفی، دستگاه mmw ممکن است وجود اعضای مصنوعی و کاشته شده بدن و … را هم هشدار بدهد که مامورین در اسرع وقت این موارد را بررسی می‌کنند.

دستگاه mmw که گاهی اوقات فناوری موج میلی متری غیر یونیزه هم نامیده می‌شود، حتی نسبت به گوشی های همراه انرژی بسیار کمتری دارد. این امواج رادیویی از پوست بدنتان منعکس می‌شود، اما به هیچ وجه به بدن شما نفوذ نمی‌کند. پس افرادی که دارای شرایط خاص هستند، از جمله خانمهای باردار یا افراد با بیماری خاص، دلیلی برای نگرانی از استفاده از این دستگاه ندارند چرا که این امواج برای انسان کاملا بی خطر است.

حفاظت از شما و حریم شخصی شما با بادی اسکنر موج میلی متری

نگرانی بابت حریم خصوصی دستگاه موج میلی متری

طبق توضیحات ارائه شده در این مقاله و مقالات قبلی در خصوص عملکرد دستگاه موج میلی متری اشاره شد که به کمک این فناوری پیشرفته از شما و حریم خصوصی تان به طور کامل حفاظت می‌شود. چگونه؟ به این صورت که به هیچ وجه هویت و جنسیت تان از روی تصویری که روبروی اپراتور وجود دارد آشکار نمی‌گردد. در واقع تصویری که از فرد بازرسی شونده به نمایش در‌می‌آید یک تصویر نمادین (مانکن) از است که محل شی روی آن مشخص می شود.

حفاظت از شما و حریم شخصی شما با بادی اسکنر موج میلی متری

خیالتان راحت که تصویر اصلی در هیچ کجا منتشر نمی‌شود و از طرفی اپراتوری که به تصویر اصلی دسترسی دارد خود شخص بازرسی شونده را نمی‌بیند. در نهایت بعد از هر بار غربالگری اطلاعات دستگاه موج میلی متری بلافاصله پاک می‌گردد.

نشانی: تهران، خیابان آزادی، خیابان حبیب‌اللهی، جنب مسجد امام حسین (ع)، پلاک ۲۶۳، واحد ۳

شماره تماس: ۶۶۰۳۸۱۳۴  ساعات پاسخگویی 10:30 تا 18:30

 © تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت فناوری امواج بصیر است.